Cylinderspeldosa

143934

CYLINDERSPELDOSA, Schweiz 1800-talets andra hälft, för 10 melodier, fodral med lock av valnöt med intarsia, invändig litograferad melodiförteckning, höjd 14, 50x22 cm, cylinderlängd 27,5 cm
PROVENIENS: Karl-Gustaf Guldbrands samling

Justeringsbehov, fodralnyckel saknas

Nautica/Technica

Cylinderspeldosa

Budhistorik (11 bud)
439441
450243
3 800
439441
3 600
450157
3 400
439441
3 200

Slutpris SEK:
386 EUR, 438 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.