Cylinderspeldosa

143917

LECOULTRE CYLINDERSPELDOSA, Schweiz 1800-talets senare del, för 6 melodier, nr 33241, kammen märkt LF, Gve, fodral med lock av valnöt med intarsia, höjd 12,5, 45,5x16,5 cm, cylinderlängd 28 cm
PROVENIENS: Karl-Gustaf Guldbrands samling

Fodralet renoverat och kompletterat, justeringsbehov

Nautica/Technica

Cylinderspeldosa

Budhistorik (16 bud)
450139
6 000
450097
5 800
450088
5 600
450081
5 400
450073
5 200

Slutpris SEK:
6 000
579 EUR, 658 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.