Oljemålning Olaf Gulbrandsen

143580

GULBRANDSEN, Olaf (verksam i Kristiania omkring 1900), fartygsporträtt av Svenska Ostasiatiska Kompaniets ångare "SS Japan", signerad Olaf Gulbrandsen, Kra, olja på pannå, 27x38 cm

Nautica/Technica, Konst, Måleri

Oljemålning Olaf Gulbrandsen

Budhistorik (45 bud)
450892
12 500
450853
12 000
450887
12 000
450853
11 500
450884
11 000

Slutpris SEK:
12 500
1 206 EUR, 1 370 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.