Navisazimut

140423

PEJLINSTRUMENT, "Navisazimut", omkring 1900, konstruerad av och signerad F. W. Gleerup och P. M. Sörensen, Stockholm, kardanskt upphängd pejlskiva med asimutmätare, delvis bemålad mässing, höjd 35 cm

Smärre skador, huv saknas

Nautica/Technica

Navisazimut

Budhistorik (5 bud)
450791
450
450697
449246
450695
449246

Slutpris SEK:
450
45 EUR, 54 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.