Navisazimut

140423

PEJLINSTRUMENT, "Navisazimut", omkring 1900, konstruerad av och signerad F. W. Gleerup och P. M. Sörensen, Stockholm, kardanskt upphängd pejlskiva med asimutmätare, delvis bemålad mässing, höjd 35 cm

Smärre skador, huv saknas

Nautica/Technica

Navisazimut

Budhistorik (5 bud)
450791
450
450697
449246
450695
449246

Slutpris SEK:
450
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer