Urmakeriverktyg

140096

VÄLSMASKIN OCH POLERSTOL, omkring 1900, välsmaskin i mässing, höjd 22,5 cm, etui med tillbehör, polerstol, märkt JM Port, Stockholm, i etui
PROVENIENS: Karl-Gustaf Guldbrands samling

Tillbehör ej komplett, etuierna med slitage

Nautica/Technica

Urmakeriverktyg

Budhistorik (6 bud)
441288
2 400
450495
441288
450493
1 900
441288
1 800

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 288 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.