Urmakeriverktyg

140096

VÄLSMASKIN OCH POLERSTOL, omkring 1900, välsmaskin i mässing, höjd 22,5 cm, etui med tillbehör, polerstol, märkt JM Port, Stockholm, i etui
PROVENIENS: Karl-Gustaf Guldbrands samling

Tillbehör ej komplett, etuierna med slitage

Nautica/Technica

Urmakeriverktyg

Budhistorik (6 bud)
441288
2 400
450495
441288
450493
1 900
441288
1 800

Slutpris SEK:
2 400
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer