Morsetelegraf

140095

LM ERICSSON MORSETELEGRAF, Stockholm omkring 1900, skrivmaskin med pappershjul, mässing, Lindholm & Wikström nyckel, höjd 41 cm
PROVENIENS: Karl-Gustaf Guldbrands samling

Smärre skador

Nautica/Technica

Morsetelegraf

Budhistorik (8 bud)
450527
4 600
449790
4 400
449790
3 600
450421
3 400
449790
3 200

Slutpris SEK:
4 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer