Väggtelefon Norge

140094

ELEKTRISK BUREAU VÄGGTELEFON, Kristiania, 1890-tal, gjutjärn och plåt med intarsiaimitation, med pulpet, höjd 71 cm
PROVENIENS. Karl-Gustaf Guldbrands samling

Smärre slitage, bakstycke saknas

Nautica/Technica

Väggtelefon Norge

Budhistorik (10 bud)
450515
11 000
447408
10 500
447408
6 600
449788
6 400
447408
6 200

Slutpris SEK:
11 000
1 110 EUR, 1 318 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.