Väggtelefon

140092

LM ERICSSON VÄGGTELEFON, omkring 1888, nr 18338, valnöt med delvis förnicklade detaljer i mässing, batterilåda i plåt, separat hörlur, höjd 71 cm
PROVENIENS: Karl-Gustaf Guldbrands samling

Smärre skador

Nautica/Technica

Väggtelefon

Budhistorik (17 bud)
449565
7 600
449783
7 400
449565
7 200
449782
7 000
449565
6 000

Slutpris SEK:
7 600
767 EUR, 910 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.