Oljemålning Erland Heurlin

139889

HEURLIN, Erland (1865-1947): Motiv med Vaxholms fästning med örlogsfartyg och kanonbåt, signerad och daterad E. Heurlin 1883, olja på duk, 65x82 cm

Smärre dukskador

Nautica/Technica, Konst, Måleri

Oljemålning Erland Heurlin

Budhistorik (15 bud)
450744
450747
2 800
450744
2 600
450726
2 400
450725

Slutpris SEK:
273 EUR, 315 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.