Väggpendyl Jacob Kock

144936

VÄGGPENDYL, gustavianskt stockholmsarbete, signerad Jacob Kock Stockholm (hovurmakare i Stockholm, rättigheter 1737-1805), halvslag, förgylld, höjd 88 cm, nyckel och pendel finns

Renoverad och kompletterad

Klockor/Ur

Väggpendyl Jacob Kock

Budhistorik (22 bud)
408719
9 000
408709
8 800
408709
8 600
408717
8 400
408709
7 400

Slutpris SEK:
9 000
869 EUR, 986 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.