Gravyrer efter Caracci

144773

CARACCI, A - MOREL, F. 2 st mytologiska motiv graverade av F. Morel efter Carraci, Rom sent 1700-tal, ca 52 x 65 cm, ramade

Fläckar i marginalerna, fuktskador

Böcker/Kartor, Planscher/Planschverk, Konst, Grafik

Gravyrer efter Caracci

Budhistorik (3 bud)

405679
405150
401555

Slutpris SEK:
97 EUR, 110 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.