Torsten Palm oljemålning

144618

PALM, Torsten (1885-1934): Landskap med slåttermaskin, Frankrike, signerad T Palm XXVII, olja på pannå, 36x44 cm
UTSTÄLLD: Minnesutställning i Nationalmuseum 1945, Svensk-Franska Konstgalleriet nr 1214

Färgbortfall

Konst, Måleri

Torsten Palm oljemålning

Budhistorik (15 bud)
406041
5 600
407153
5 400
406041
4 800
406224
4 600
406041
4 400

Slutpris SEK:
5 600
540 EUR, 614 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.