Bonad Mats Olof Andersson Boda

144397

BONAD, målad av Mats Olof Andersson (1798-1876), Boda, visar bröllopet i Kana, daterad 1850, målad på papper uppfodrad på duk, 81x135 cm

Skador

Allmoge, Konst, Måleri

Budhistorik (22 bud)
406377
9 000
398790
8 800
406376
8 800
398790
8 600
406375
8 400

Slutpris SEK:
9 000
906 EUR, 1 030 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.