Ester Henning oljemålning

143813

HENNING, Ester (1887-1985): Hospitalet, signerad E.H, olja på pappannå, 70x100 cm; Gåva direkt från konstnärinnan till nuvarande ägares faster (Ester Hennings sjuksyster)

Smärre kantskador, hål efter häftsstift

Konst, Måleri

Ester Henning oljemålning

Budhistorik (10 bud)
402775
3 800
402767
3 400
402763
402762
2 800
402388

Slutpris SEK:
3 800
367 EUR, 416 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.