Timo Solin brons

143770

SOLIN, Timo (född 1947): "Tre", signerade och numrerade Timo Solin 96/100, polerad och grönpatinerad brons, höjd 35 resp 31; i en plexiglasbox, skulpturerna är gjutna hos Magisa S.A I Madrid 2005-2006

Konst, Skulptur

Timo Solin brons

Budhistorik (5 bud)
402656
15 000
394678
14 500
394410
2 600
394409
1 800
394389

Slutpris SEK:
15 000
1 448 EUR, 1 644 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.