Olle Hjortzberg oljemålning

143710

HJORTZBERG, Olle (1872-1959): Stilleben med gul ros, signerad och daterad Olle Hjortzberg -45, olja på pannå, 39,5x31 cm
Proveniens: Fritzes konsthandel, Stockholm

Konst, Måleri

Olle Hjortzberg oljemålning

Budhistorik (6 bud)
400419
7 200
397543
396981
396337
1 400
395792
1 300

Slutpris SEK:
7 200
734 EUR, 887 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.