Tallrikar i porslin Kina 1700-tal

143703

TALLRIKAR, 5 st, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i emaljfärger av bla krabbor, diameter 23 cm

Skador i form av sprickor och nagg

Orientaliskt, Porslin

Budhistorik (18 bud)
403349
403346
1 900
403332
1 800
403133
1 700
403133

Slutpris SEK:
193 EUR, 219 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.