Fällbors av Anders Jacob Rosendahl

143246

FÄLLBORD, Mälardalen, av Anders Jacob Rosendahl (mästare i Arboga 1762-1836), signerat AI ROSENDAHL ARBOGA, fanerat med alrot, fot av björk, höjd 72, diameter 89 cm

Smärre skador och lagningar

Budhistorik (10 bud)
400378
4 800
400282
3 400
400148
3 200
399604
399602
2 800

Slutpris SEK:
4 800
463 EUR, 526 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.