Kista på benställning

143073

KISTA, på benställning, 1600/1700-tal, ek, beslag i järn, höjd 80, 73x38 cm, nyckel finns

Sprickor, skador, senare benställning

Möbler, Allmoge

Kista på benställning

Budhistorik (13 bud)
398537
3 400
398739
3 200
398537
398735
2 800
398537
2 600

Slutpris SEK:
3 400
328 EUR, 373 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.