Fat 1700-tal

143003

FAT, fajans, 1700-tal, dekor i form av blomsterknippen, målarsignatur CB (Carl Boivie), daterad 19/6-67, diameter 30 cm

Nagg och omfattande lagningar

Keramik/Porslin

Fat 1700-tal

Budhistorik (11 bud)
391684
1 600
389554
389554
1 400
391683
1 300
389554

Slutpris SEK:
1 600
154 EUR, 175 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.