Evald Kallstenius oljemålning

142995

KALLSTENIUS, Evald (1898-1957): "Röda hällar, afton, Tjust", signerad och daterad 1934, olja på duk, 47x79 cm
Inköpt Gummessons konsthandel 1938

Konst, Måleri

Evald Kallstenius oljemålning
Budhistorik (10 bud)
397835
1 400
397726
850
397477
397476
750
397468
700

Slutpris SEK:
1 400
135 EUR, 153 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.