Siri Rathsman olja

142978

RATHSMAN, Siri (1895-1974): Fantasi vid kusten, signerad och daterad S Rathsman 1937, olja på duk, 72,5x90 cm
Proveniens: Konstnärens familj

Dukhål, tryckmärken

Konst, Måleri

Siri Rathsman olja
Budhistorik (18 bud)
397842
397841
3 800
397840
3 600
397839
3 400
397838
3 200

Slutpris SEK:
386 EUR, 438 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.