Skäkteträ märkt 1822

142952

SKÄKTETRÄ, märkt med årtalet 1822, blåmålat med polykrom dekor av blommor, längd 52 cm

Skador och lagning

Allmoge

Skäkteträ märkt 1822

Budhistorik (10 bud)
396719
750
388657
700
396718
650
388657
600
394786
550

Slutpris SEK:
750
72 EUR, 82 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.