Skål Kåge

142936

SKÅL, handdrejad, Argenta, Kåge, Gustavberg, 1930-tal, inuti med silverdekor i form av sjöjungfru, numrerad 1107, diameter 26 cm

Inuti med krackeleringar

Keramik/Porslin

Skål Kåge

Budhistorik (17 bud)
396267
396266
3 800
396265
3 600
396264
3 400
396263
3 200

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.