Kanna pilgrimsflaska Kina

142932

KANNA, PILGRIMSFLASKA, porslin, Kina, 1900-tal, höjd 17 resp 22 cm

locket med omfattande skador

Ändringar/tillägg
locket med omfattande skador

Orientaliskt

Kanna pilgrimsflaska Kina

Budhistorik (14 bud)
397291
392490
950
397288
900
392490
850
397286

Slutpris SEK:
103 EUR, 117 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.