Mat och kaffeservis Gustavsberg Triumf

142881

MAT och KAFFESERVIS, Gustavsberg "Triumf", ca 143 delar, bestående av mattallrikar 22+4, djupa 19+8, desserttallrikar, 10, assietter 21, kannor 2, såssnipa, terrin med lock och fat, terrin med lock, uppläggningsfat och skålar 26, moccakoppar på fat 17, kaffekoppar på fat 5, tekoppar på fat 2, gräddkannor 2 st, sockerskål med lock, tekannor 1 par

Mindre nagg och slitage

Keramik/Porslin

Budhistorik (15 bud)
396515
5 400
396506
5 200
396505
5 000
396505
4 400
396502
4 200

Slutpris SEK:
5 400
555 EUR, 632 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.