Golvvas Kina

142596

GOLVVAS, porslin, Kina, 1800/1900-tal, dekor i emaljfärger föreställande ämbetsmän, hals och baksida med text, höjd 57,5 cm

Obetydlig lagning

Orientaliskt

Golvvas Kina

Budhistorik (7 bud)
394014
3 200
393433
393433
2 800
394013
2 600
393433

Slutpris SEK:
3 200
309 EUR, 351 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.