Urna med lock i famille rose

142594

URNA, med lock, porslin, Kina, 1800-tal, famille rose-färger, höjd 23 cm

Dekor med smärre slitage, glasyrnagg

Orientaliskt

Urna med lock i famille rose

Budhistorik (10 bud)
394225
1 900
394218
1 800
394212
1 700
394211
1 600
393883

Slutpris SEK:
1 900
183 EUR, 208 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.