Brukar med lock Kina

142469

BURKAR, med lock, 3 st, porslin, Kina, Ming, botten med märke, total höjd med sockel 15 cm
PROVENIENS: Inköpt på Christie's

Nagg

Orientaliskt

Brukar med lock Kina

Budhistorik (22 bud)
392742
3 400
392109
3 200
392738
3 200
392109
1 400
392459
1 300

Slutpris SEK:
3 400
332 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.