Birger Birger Ericson oljemålning

142416

BIRGER, Birger Ericson (1904-1994): "Torsten Bergmark på barrkaden", signerad och daterad Birger, olja på pannå, 182,5x122 cm

Färgbortfall, slitage

Konst, Måleri

Budhistorik (8 bud)
392573
3 600
389653
3 400
389652
389651
2 800
389650
2 600

Slutpris SEK:
3 600
352 EUR, 411 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.