Famille noir, Kina

142397

VAS, porslin, famille noir, reliefdekor, Kina, 1800-tal, 30 cm

Halsen med lagning

Orientaliskt, Porslin

Famille noir, Kina

Budhistorik (8 bud)
391914
1 600
391877
391709
391676
850
390672
550

Slutpris SEK:
1 600
154 EUR, 175 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.