Vägglystrar barockstil

142369

VÄGGLYSTRAR, 1 par, för 2 ljus vardera, gustaviansk stil, behängda med olikslipade prismor samt spjut, höjd 60 cm
Proveniens: Ett sörmländskt herrgårdshem

Nagg på prismor, spjuten av vid övre fästen

Belysning, Ljuskronor

Vägglystrar barockstil
Budhistorik (4 bud)

385156
2 600
383419
383418
383389

Slutpris SEK:
2 600
254 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.