Terrin tenn Johan Wiklund Norrköping

142365

TERRIN, med lock, tenn, gustaviansk, stämplad IWL HALLRÄTT (Johan Wiklund, mästare i Norrköping 1809-1819), oval form på tassformade bladfötter, höjd 29, längd 48 cm

Hänklar med bristningar och lagningar, smärre skador

Diverse

Budhistorik (6 bud)
391216
5 000
391123
4 800
389800
4 600
389305
383450
3 800

Slutpris SEK:
5 000
504 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.