Vävd tapet

142338

VÄVD TAPET, 1800-tal, sk verdure, landskapsmotiv med ekotempel och trana, 146x121 cm
Proveniens: Ett sörmländskt herrgårdshem

Mattor/Textilier, Konst

Vävd tapet

Budhistorik (25 bud)
391459
10 500
391182
10 000
391458
9 800
391182
9 600
391456
9 400

Slutpris SEK:
10 500
1 026 EUR, 1 200 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.