Ämbetsmannavärja

142120

ÄMBETSMANNAVÄRJA, 1800-tal, korsformat fäste i förgylld mässing med kavelplattor av pärlemor, balja i svart läder, längd 89 cm

Skador

Vapen/Medaljer

Ämbetsmannavärja
Budhistorik (19 bud)
381307
380866
381087
380866
1 900
381086
1 800

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.