Figurin lergods Kina

142081

FIGURIN, lergods, Kina, enligt uppgift Ming/1300-tal, grönglaserad, höjd 40 cm

skador

Orientaliskt, Skulptur, Keramik/Porslin

Figurin lergods Kina

Budhistorik (7 bud)
385980
2 600
385804
2 400
384105
382598
950
382161
900

Slutpris SEK:
2 600
254 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.