Figuriner lergods Kina

142079

FIGURINER, 5 st., glaserat lergods, Kina, enligt uppgift Ming/1300-tal, grönglaserade, höjd 21 cm

skador

Orientaliskt, Skulptur, Keramik/Porslin

Figuriner lergods Kina

Budhistorik (20 bud)
388721
2 400
388423
388306
388422
388306
1 900

Slutpris SEK:
2 400
234 EUR, 274 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.