Skålfat stekfat Kina

141992

SKÅLFAT, STEKFAT, TALLRIKAR, 1+2, porslin, Kina, bl a Qianlong Wanli, stekfatets längd 36 cm

Sprickor, lagning, nagg

Orientaliskt, Porslin

Skålfat stekfat Kina

Budhistorik (7 bud)
387722
385229
385226
950
385225
900
385223
850

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:
1 800

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.