Golvur urtavlan märkt 1758

141987

GOLVUR, 1800-tal, urtavlan märkt Falun 1758, höjd 220 cm, 2 lod, pendel mm medföljer

Slitage, färgbortfall

Klockor/Ur

Golvur urtavlan märkt 1758

Budhistorik (27 bud)
388931
2 400
388932
2 400
388931
388930
388930
1 700

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.