Ask lackarbete Kina

141801

ASK, med lock, lackarbete, Kina, 1800-tal, 5x5 cm
Proveniens: Dr Emil Hultmarks samling

Smärre torkspricka

Orientaliskt, Konsthantverk

Ask lackarbete Kina

Budhistorik (3 bud)

386178
385821
377284

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.