Kaffeservis formgiven av Einar Forseth

141608

KAFFESERVIS, 33 dlr, signerad Einar Forseth, 20-talsklassicism, daterad 1928/29, bestående av; 10 koppar med fat, gräddkanna, 2 sockerskålar, kaffekanna, 19 assietter, 3 extra fat medföljer

Keramik/Porslin

Budhistorik (14 bud)
383559
384276
383559
1 400
384275
1 300
383559

Slutpris SEK:
147 EUR, 171 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.