Evald Kallstenius oljemålning

141442

KALLSTENIUS, Evald (1898-1957): "Röda hällar, afton, Tjust", signerad och daterad 1934, olja på duk, 47x79 cm
Inköpt Gummessons konsthandel 1938

Konst, Måleri

Evald Kallstenius oljemålning

Budhistorik (4 bud)

383532
383129
950
382264
900
375323

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.