Sideboard i teak

141393

SIDEBOARD, teak, Sverige, 1950-tal, med nedfällbar klaff, höjd 103, 131x36 cm
Proveniens: Beställlda och levererade till häradsrätten i Skellefteå 1956. Sideboardet var en del av en specialbeställd inredning till tingshuset, där det bl.a. ingick skrivbord i olika storlekar, sittmöbler mm

Skador

Sideboard i teak

Budhistorik (7 bud)
383495
550
383416
500
383494
500
383416
450
383493

Slutpris SEK:
550
55 EUR, 63 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.