Siri Rathsman olja

141379

RATHSMAN, Siri (1895-1974): Fantasi vid kusten, signerad och daterad S Rathsman 1937, olja på duk, 72,5x90 cm
Proveniens: Konstnärens familj

Dukhål, tryckmärken

Konst, Måleri

Siri Rathsman olja
Budhistorik (12 bud)
383190
2 400
383177
383158
383157
383151

Slutpris SEK:
2 400
234 EUR, 274 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.