Lars Erik Falk silverlackerad metall

141362

FALK, Lars Erik (född 1922): Obelisk, signerad och daterad LE Falk 1957, silverlackerad metall, höjd inklusive träsockel 64 cm
PROVENIENS: Inköpt direkt från konstnären av nuvarande ägare

Konst, Skulptur

Budhistorik (19 bud)
382669
8 000
382668
7 800
382667
7 600
382666
7 400
382665
7 200

Slutpris SEK:
8 000
782 EUR, 914 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.