Skålfat vas Kina

141295

SKÅLFAT, FAT, VAS, porslin, Kina, dekor i underglasyrblått, 1800/1900-tal, fatens diameter 30, vasens höjd 22 cm

Nagg, tillverkningsspricka

Orientaliskt, Porslin

Skålfat vas Kina

Budhistorik (11 bud)
382596
382586
382523
382522
950
382520
900

Slutpris SEK:
117 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.