Skålfat vas Kina

141295

SKÅLFAT, FAT, VAS, porslin, Kina, dekor i underglasyrblått, 1800/1900-tal, fatens diameter 30, vasens höjd 22 cm

Nagg, tillverkningsspricka

Orientaliskt, Porslin

Skålfat vas Kina

Budhistorik (11 bud)
382596
382586
382523
382522
950
382520
900

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer