Timo Solin brons

141270

SOLIN, Timo (född 1947): "Tre", signerade och numrerade Timo Solin 100/100, polerad och grönpatinerad brons, höjd 35 resp 31; i en plexiglasbox, skulpturerna är gjutna hos Magisa S.A I Madrid 2005-2006

Konst, Skulptur

Timo Solin brons

Budhistorik (9 bud)
381905
16 000
379719
15 500
378585
11 000
378169
9 200
373776
9 000

Slutpris SEK:
16 000
1 563 EUR, 1 829 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.