Timo Solin brons

141270

SOLIN, Timo (född 1947): "Tre", signerade och numrerade Timo Solin 100/100, polerad och grönpatinerad brons, höjd 35 resp 31; i en plexiglasbox, skulpturerna är gjutna hos Magisa S.A I Madrid 2005-2006

Konst, Skulptur

Timo Solin brons

Budhistorik (9 bud)
381905
16 000
379719
15 500
378585
11 000
378169
9 200
373776
9 000

Slutpris SEK:
16 000
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer