Mosse Stoopendal oljemålning

141143

STOOPENDAAL, Mosse (1901-1948): Vår i andmarkerna,
signerad och daterad Mosse Stoopendaal 1945, olja på duk, 85,5x125,5 cm

Konst, Måleri

Mosse Stoopendal oljemålning

Budhistorik (27 bud)
381702
29 000
381707
28 000
381702
27 000
381703
26 000
381702
24 000

Slutpris SEK:
29 000
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer