Flaskskepp Göran Forss

139968

FLASKSKEPP, tvåmastade galeasen "Shamrock" från Stockholm, byggd 1915 i Vlaardingen, Holland, korken signerad och daterad GF (Göran Forss, f. 1935), 1999, flaskans längd 27 cm

Nautica/Technica

Flaskskepp Göran Forss
Budhistorik (12 bud)
387952
2 600
387947
2 400
387951
2 400
387947
387943

Slutpris SEK:
2 600
254 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.