Flaskskepp Göran Forss

139948

FLASKSKEPP, tremastade skonaren "Zefyr" byggd i Sjötorp 1902, korken signerad och daterad GF (Göran Forss, f. 1935), 2000, flaskans längd 30,5 cm

Nautica/Technica

Flaskskepp Göran Forss
Budhistorik (13 bud)
387896
1 700
387877
1 600
387804
387352
386995

Slutpris SEK:
1 700
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer